2 Haziran 2023 tarihinde komşularıyla yaşadıkları park kavgasının ardından Dilan Polat ve Engin Polat çifti, komşuları Metin Serhat Atayeter ve Esra Atayeter tarafından şikayet edildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat hakkında 'Hakaret', 'Basit yaralama' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 4 aya kadar, Engin Polat hakkında ise 'Hakaret', 'Basit yaralama', 'Tehdit' ve 'Konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açtı. Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar Dilan Polat ve Engin Polat SEGBİS (Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi) ile bağlandı, müşteki Metin Serhat Atayeter ve Esra Atayeter ise duruşmaya katılmadı. Tarafların avukatları ise salonda hazır bulundu.

Dilan Polat Mahkemede

''Erkeği darp edebilmem mümkün değil''

Duruşmada savunma yapması için söz verilen sanık Dilan Polat, “Avukatlarım orada değil mi? Ne diyeceğimi bilemiyorum. Biz uzlaştık. Kimseyi darp etmedim. Zaten benim bir erkeği darp edebilmem mümkün değil. Hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemedim. Şikayetçi değilim. Müştekilerle geçmişten gelen husumetim yoktur. Otopark nedeniyle tartışma yaşadık sadece. Müştekilerin evine girmedim. Zaten kamera görüntülerinde de mevcuttur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum” şeklinde konuştu.

''Hakaret ya da tehdit etmedim''

Sanık Engin Polat ise şunları söyledi, “Olay günü arkadaşlarımız bize misafir olarak gelmişti. Metin bey aracını arkadaşımın arabasının arkasına çekmişti. Misafirimizin çocuğu hastalanınca acil çıkmak durumunda kaldı. Eşim bu durumu kendisine bildirince aralarında tartışma çıktı. İçeride otururken eşimin çığlık sesini duydum. Kalkıp gittiğimde evin içinde bana eşime saldırıldığını ve küfür edildiğini söylediler. Bunun üzerine Metin beyin evine doğru gittim. Kapı zaten açıktı. Eşine kapının eşiğinde durarak eşinin nerede olduğunu sordum. Hanımefendiye hakaret ya da tehdit etmedim” 

''Bir kere gerçekleşmek üzere darp oldu”

Savunmasını devam eden Engin Polat, “Kamera kayıtlarından da görüleceği üzere kısa süre orada kaldıktan sonra geri döndüm. Aşağı doğru indiğimde Metin ile eşimin tartıştığını gördüm. Eşimin göğsüne elleriyle vurduğunu görünce endişelendim. Eşimi korumak amacıyla bir kere gerçekleşmek üzere darp oldu. Metin isimli kişiyle hiçbir konuşma imkanımız olmadı. Bu nedenle hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemem mümkün olmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beratımı talep ederim” dedi. Sanık avukatları müştekilerinin şikayetinden vazgeçtiğini bildirerek dosyanın düşürülmesini istedi.

''Engin seni çok seviyorum''

Başkentte trafo patlaması yangına neden oldu Başkentte trafo patlaması yangına neden oldu

Ara kararını açıklayan mahkeme, müştekilerin dinlenmesi için bir sonraki celseye hazır edilmesi üzere süre vererek duruşmayı erteledi. Mahkeme ayrıca, olay gecesi misafirlerin çocuğunun hastaneye götürüldüğüne dair rapor talep etti. Duruşma 14 Haziran tarihine ertelendi. Mahkeme sonrasında, sanık Dilan Polat'ın Engin Polat'a dönerek "Engin, seni çok seviyorum" dedi.


 

Kaynak: İHA