CHP lideri Özgür Özel'den önemli çıkış: Filistin Devleti'ni tanımaya davet ediyorum. CHP lideri Özgür Özel'den önemli çıkış: Filistin Devleti'ni tanımaya davet ediyorum.

Türkiye onu deprem gerçeği üzerine yaptığı çarpıcı açıklamalarıyla tanıdı. Kimi zaman korkutan, kimi zaman rahatlatan açıklamalarını bilim adamı kimliğiyle yapan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan bu kez aktif siyaset için harekete geçti. 

Adres Halaçoğlu'nun Kutlu Partisi...

Yusuf Halaçoğlu liderliğinde, Enis Öksüz ve Ümit Yalım'ın da aralaerında bulunduğu kurucular kurulu çalışmalarını sürdüren Kutlu Parti kuruluş dilekçesi için geris sayımını sürdürüyor. Bizim parti cemaatlere, tarikatlara, mafyaya kapalı bir parti olacak. Kendi yağımızla kavrulacağız. İlkeli, dürüst, şeffaf, sözünün eri, omurgalı bir yönetim sergileyeceğiz vurgusu yapan Yusuf Halaçoğlu, ''Biz vatansever insanların buluştuğu vatansever bir parti olacağız. Vatansever olduktan sonra Türk olmuş, Kürt olmuş, Ermeni olmuş, Arap olmuş fark etmez. Hepsinin başımızın üstünde yeri var. Kimsenin inancına karışmayan bir parti olmayı hedefliyoruz'' diye konuşmuştu. Halaçoğlu'nun siyasi çerçevesini çizdiği yola eşlik etmek isteyen isimler arasında bu hafta içinde Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın da katılacağı belirtiliyor.


Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan kimdir?..

Ercan, 15 Mart 1948'de Aydın Nazilli'de doğdu. Selânik kökenlidir. 1960'ta başladığı Nazilli Ortaokulu'nu 1963'te bitirdi. 1966'da Nazilli Lisesi'nden mezun oldu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a gitti. 1970'te İstanbul Üniversitesi Jeofizik-Jeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1970'te ABD'de Kaliforniya Stanford Üniversitesi'nde başladığı yüksek lisans-master eğitimini, 1973'te tamamlayarak mezun oldu. 1975'te Colorado School of Mines'da doktora eğitimini tamamladı. 1980'de ise Massachusetts Institute of Technology'de post doktora uzmanlığını tamamladı.
1975'ten günümüze İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği'nde, 2011'den beri Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. 17 kitabı, 420 bilimsel yayını ve Türkiye sorunlarına yönelik 905 araştırma tasarımı vardır.


 


 

Kaynak: Haber Merkezi