İYİ Parti'nin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener yaklaşık bir aylık suskunluğun ardından siyasetin yeniden ana gündem maddesi olmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'in cenaze namazında sarı saçlı yeni imajıyla kameraların karşısına çıkan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Külliye'de bir araya geldi.


Ne konuştular?

Her iki taraftan da görüşmeyle ilgili bir açıkklama yapılmazken Ankara siyasi kulisleri sürpriz zirvede neler konuşulduğuyla ilgili dedikodularla çalkalanıyor. Bu iddialar arasında öne çıkansa Erdoğan'ın Akşener'e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı koltuğunu teklif etmiş olabileceği. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya ziyaretinde! Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya ziyaretinde!


Müsavat Dervişoğlu: Buna ihtimal vermem...

Halk Tv'de Kürşat Oğuz'un konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, kendisine yöneltilen, Erdoğan Cumhurbaşkanı Yardımcılığını teklif etmiş olabilir mi' sorusuna, 'lafı sündürmeden cevap vereyim, böyle bir şeye ihtimal vermek istemem. Daha doğrusu ihtimal vermem. Böyle bir şeyin gündeme gelmiş olabileceğini bile düşünmüyorum. Sayın Meral Akşener'in böyle bir şeyin kendisine teklif edilebileceği bir karakterde biri olmadığını biliyorum' diye konuştu.Meral Akşener'in kendisini ziyaretten önce bilgilendirdiğini belirten Müsavat Dervişoğlu, ortada beyan yokken fotoğrafa bakarak değerlendirme yapıyoruz, bunu da çok doğru bulmuyorum' diye konuştu.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı