Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenledikleri basın toplantısıyla kamuda tasarruf ve verimliliği artırmayı hedefleyen yeni bir paketi duyurdular. Toplantıda, kamu harcamalarının azaltılması ve kaynakların daha etkin kullanılması için çeşitli tedbirlerin alınacağı açıklandı.

"Asıl hedef CHP'yi yıpratmak"

Pakete ilişkin ilk değerlendirme ise CHP'den geldi. CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel, paketi değerlendirdi. Yücel, yaptığı açıklamada, paketin detaylarını incelediklerini ve bazı endişelerinin olduğunu belirtti.

CHP'li ve AK Partili başkanlara 'izmarit' cezası! CHP'li ve AK Partili başkanlara 'izmarit' cezası!

CHP'li Yücel Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tasarruf paketi süslü cümlelerle Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek tarafından paylaşıldı" ifadelerini kullandı.
Deniz Yücel paylaşımında şu sözlere yer verdi: "Kamu yatırımlarında, mal ve hizmet alımlarında kesintiler yapılması öngörülüyor. Bu pakette asıl hedef yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak ve CHP’li belediyeleri iş yapamaz hale getirmektir. Mesela geçilmeyen köprülere, tedavi olunamayan hastanelere, yolcu inmeyen havaalanlarına garanti ücretleri ödenmeye devam edecek mi?"

Kaynak: İHA