Şu ana kadar 969 seçim çevresinde adayını netleştiren CHP 12 Şubat Pazartesi günü gerçekleştireceği Parti Meclisi toplantısında kalan bölgeleri masaya yatıracak. Öte yandan parti kurmaylarında seçimde kullanılacak slogan konusunda çalışmalar hemen hemen tamamlanmış durumda. Son gelen bilgilere göre Özgür Özel liderliğindeki CHP’nin seçim kampanyası sloganı “İşimiz gücümüz Türkiye” olacak. Son dakika bir değişiklik olmazsa belirlenen bu slogan “İşimiz gücümüz Ankara”, “İşimiz gücümüz İzmir” gibi her kentin adı ile de kullanılacak. Ayrıca seçim bölgelerinde parti politikaları dile getirilirken, “İşimiz gücümüz gençlik”, “İşimiz gücümüz emekliler” gibi sloganlar üretilecek.

Aziz Kocaoğlu’nun sloganı ‘İşimiz İzmir, Gücümüz İzmir’di…

CHP’nin kullanmayı düşündüğü slogan 15 yıl İzmir’i yöneten ve koltuğunu Tunç Soyer’e devreden Aziz Kocaoğlu’nun kullandığı seçim sloganına benzerliğiyle dikkati çekti. CHP’nin İşimiz gücümüz Türkiye’ sloganı, Aziz Kocaoğlu’nun ‘İşimiz İzmir, Gücümüz İzmir’ sloganının neredeyse birebir kopyası gibi duruyor.

Filiz Gencan Akın kimdir? Filiz Gencan Akın kimdir?

Kim, hangi sloganla girecek?

31 Mart seçimlerinde AK Parti “Gerçek belediyecilik”, MHP “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin”, İYİ Parti “Mecbur değilsin”, Saadet Partisi “Saadet İş Başına, Haydi Bismillah” ve Yeniden Refah Partisi ise “Ahlaklı belediyecilik” sloganıyla yarışa girecek.

Kaynak: Haber Merkezi