CHP 31 Mart öncesi aday belirleme noktasında kritik viraja sıkıntılı giriyor. Şu ana kadar Büyükşehir, il, ilçe ve belde adayı olarak 969 noktada adayını netleştiren partide bir yandan Hatay Büyükşehir adayı Lütfü Savaş’a gösterirken tepkiler diğer yandan kalesi olarak gördüğü İstanbul’da Kadıköy ve Ankara’da Çankaya ilçeleriyle ilgili belirsizliğin devam etmesi kafaları karıştırıyor. Özgür Özel liderliğinde bugün yapılması beklenen Parti Meclisi toplantısı 12 Şubat Pazartesi gününe ertelendi. 20 Şubat’a kadar adaylarını netleştirmesi gereken partide 12 Şubat’tan sonra bir PM daha gerçekleştirilmesi de kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

Hatay’da Lütfü Savaş krizi bitmiyor…

6 Şubat depremleri sonrası performansı tartışma konusu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesi ‘değişim’ bekleyen kamuoyundan gereken desteği alamadı. Deprem felaketinin birinci anma yılı törenlerinde Lütfü Savaş’a yönelik protesto, ardından Savaş’ın adaylığı konusunda geri adım atmayacağı mesajları parti içinde tartışılmaya devam ediliyor. Zaman kazanabilme adına PM ertelenirken Lütfü Savaş’la ilgili son bir anket çalışması yapılması için çalışmalar başlamış durumda. Gelen anket sonucuna göre Lütfü Savaş’la devam edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

Şenol Aslanoğlu'ndan Bakan Yusuf Tekin'e yanıt! Hamza Dağ için algı operasyonu yapıyor! Şenol Aslanoğlu'ndan Bakan Yusuf Tekin'e yanıt! Hamza Dağ için algı operasyonu yapıyor!

Çankaya ve Kadıköy’de de sıkıntı var…

CHP’nin aday belirlemekten çok ‘Başkan’ atadığı ilçe konumunda olan Kadıköy ve Çankaya ilçeleriyle ilgili tartışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Ekrem İmamoğlu’nun Kadıköy için mimar Tülin Hadi ısrarı parti örgütünde sıkıntı yarattı. Beşiktaş, Kartal ve Beyoğlu ilçeleri dışındaki adayları kendi belirleyen İmamoğlu’nun Kadıköy için alacağı tavır henüz netleşmiş değil. Çankaya ilçesi için adaylık kavgası çok daha boyutlu görülüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na çok yakın olan mevcut başkan Alper Taşdelen’in dışında, Özgür Özel’in kendi avukatı olan Hüseyin Can Güner’i, Ekrem İmamoğlu’nun Gül Çiftçi’yi, Mansur Yavaş’ın ise Bekir Ödemiş’i aday yaptırmak için bastırdığı konuşuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi