Müzik dünyasında neler oluyor?

The Rolling Stones, 15 Haziran'da Ohio'da hayranlarıyla buluşacak, Eagles ise veda turnesinin bir parçası olarak Hollanda'nın Arnhem kentinde 13 ve 15 Haziran'da sahne alacak. Bryan Adams, İngiltere'deki turnesi kapsamında 13 Haziran'da Kent ve 16 Haziran'da Cheshire'da konser verecek. Coldplay, Bükreş'te 12 ve 13 Haziran'da, Budapeşte'de ise 16 Haziran'da performans sergileyecek. Red Hot Chili Peppers ise 15 Haziran'da Tennessee'de konser verecek. Taylor Swift, dünya turnesine 13 ve 15 Haziran'da Liverpool'da devam edecek.

Osmangazi'de Tarihi Miras Canlanıyor: Çalıştay turizme yeni bir soluk getirdi Osmangazi'de Tarihi Miras Canlanıyor: Çalıştay turizme yeni bir soluk getirdi

Avrupa turnesi devam ediyor

Rammstein, Avrupa turnesini Barselona'daki konserle sürdürecek, Metallica ise Kopenhag'da 14 ve 16 Haziran'da sahne alacak. Sting, 14 Haziran'da Cheshire'da performans sergileyecek. Judas Priest, İspanya'nın Barselona ve Pamplona kentlerinde 13 ve 15 Haziran'da konser verecek. AC/DC ise Münih'te 12 Haziran'da, Dresden'de ise 16 Haziran'da izleyiciyle buluşacak.

Sergiler ve fuarlar dünyasında neler oluyor

Paris'teki "Uluslararası Nadir Kitap ve Grafik Sanatları Fuarı" ve İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenecek "Art Basel" dikkat çekiyor. Yaklaşık 4 bin sanatçının çalışmalarını 300 uluslararası galeride sergileyeceği fuara, bu yıl 100 bine yakın ziyaretçi bekleniyor.

Film dünyasından haberler

ABD'nin Massachusetts eyaletindeki "Provincetown Film Festivali", İngiltere'deki "Sheffield DocFest" ve Romanya'daki "Transilvanya Uluslararası Film Festivali" öne çıkıyor. ABD'de vizyona girecek filmler arasında "Firebrand", "Treasure", "Ghostlight", "Fresh Kills", "Tuesday", "Tiger Stripes", "Latency" ve "Inside Out 2" bulunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ