Bergama’da AK Parti Belediye Başkan Adayı Sadık Doğruer’le yine kendisi gibi doktor olan CHP Belediye Başkan Adayı Tanju Çelik arasında yarışı kim kazanacak merakla bekleniyor. Tanju Çelik’in 2015’te milletvekili aday adayı olduğu AK Parti’yle ilgili daha önce yaptığı konuşmalar ise sosyal medyada şimdiden konuşulmaya başlandı. Çelik’in ‘’AK Parti’nin 400 milletvekiliyle iktidara gelmesini hep birlikte inşallah kutlayacağız diye düşünüyorum’’ sözleri siyasette Süleyman Demirel’in ‘dün dündür, bugün bugün’’ sözlerini doğrular nitelikteydi.

Önce AK Parti ardından CHP…

Doktorluk kariyerine İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başlayan Çelik, 2017-2020 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimliğini üstlendi.

Siyasetle de ilgilenen Prof. Dr. Tanju Çelik, 2015 yılında AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. 2023 yılında ise CHP'ye geçerek milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. 2024 yerel seçimleri için CHP Parti Meclisi tarafından Bergama belediye başkan adayı olarak MYK’dan çıkan Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Bor’un yerine Tanju Çelik ismi açıklanmıştı.

Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı Şakir Öner Günhan son yolculuğuna uğurlandı

CHP adayının AK Parti övgüleri sosyal medyaya düştü…

CHP Bergama Belediye Başkan adayı Tanju Çelik’in AK Parti döneminde yaptığı konuşmalar sosyal medyaya düştü. 2015’de Bergama FM’de gazeteci Murat Karakaş’ın konuğu olan Tanju Çelik’in ‘’AK Parti’nin 400 milletvekiliyle inşallah iktidara gelmesini hep birlikte kutlarız’ mesajı verdiği konuşmasında öne çıkan detaylar şöyle…

‘’Hastanelerde muayene olamazsın, bugün sana sıra vereceğim, yarın gel meselesi hemen hemen kalmamış gibidir. Çok büyük hizmetler verilmekte bu konuda. Her geçen gün sağlık hizmeti kalitesi arttırılmakta. Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız çok büyük özveriyle bu mesleği sürdürmektedir. AK Parti’nin 400 milletvekiliyle iktidara gelmesini hep birlikte inşallah kutlayacağız diye düşünüyorum. Baktığımız zaman AK Parti çalışmalarıyla, dinamizmiyle ülkemize katkı veren, değer katan bir parti konumunda oldu. Vatandaşlarımızı her zaman için aş, iş, emek yönünden destekleyen, onlar için çaba sarf eden bir parti konumuna geldi. İktidar olmanın bir göstergesi olarak baktığımız zaman ülkemizde birçok işe el atarak birçok konuda gelişmeye sebebiyet verdi.’’

Tanju Çelik, Sadık Doğruer ve Hamza Dağ aynı karede…

31 Mart seçimleri öncesi Bergama’da yaşanan rekabetin ana aktörleri olan AK Parti adayı Sadık Doğruer’le, CHP adayı Tanju Çelik’in, AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Hamza Dağ’la birlikte görüştüklerini gösteren bir fotoğraf karesi sosyal medyaya düştü. Her ikisi de doktor olan Sadık Doğruer ve Tanju Çelik’in yollarının daha önce kesiştiğini gösteren fotoğraf karesi bugün yerini Bergama’yı yönetmeye talip iki rakip adaya bırakmış durumda. O fotoğraf karesinden kaç tane belediye başkanı çıkacağı 31 Mart akşamı belli olacak.

Kaynak: Haber Merkezi