"Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar''

AK Partili Bilal Saygılı'dan Bayraklı Belediyesi'ne 'maaş' eleştirisi AK Partili Bilal Saygılı'dan Bayraklı Belediyesi'ne 'maaş' eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayhan Bora Kaplan soruşturması çerçevesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki bazı emniyet görevlilerinin açığa alınması ve evlerinde arama yapılmasını eleştirerek, "hesap yapanların" 15 Temmuz gecesine bakması gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar" ifadelerini kullandı. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Ankara Emniyeti'ndeki üç ismin görevden alınmasını iç işgal ve komplo olarak değerlendirdi ve 15 Temmuz darbe girişimine işaret etti.

Bahçeli, bu sürecin MHP, AKP ve Cumhur İttifakı'nı hedef aldığını savundu ve emniyet, yargı ve medya uzantılarının tepesine binilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Meclis gündemine gelecek olan 9. yargı paketinde casusluk suçuyla ilgili getirilen düzenlemeyi destekledi ve FETÖ'cülerle işbirliği yapanların bedel ödemesi gerektiğini vurguladı.

Olayın fitili bu şekilde ateşlenmişti

Olayın fitili bu şekilde ateşlenmişti

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturması çerçevesinde, mülkiye müfettişlerinin raporu doğrultusunda üç emniyet müdürü geçen hafta görevden alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, pazartesi akşam saatlerinde Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan'ın evlerinde polis ekipleri arama yapmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ