Tarladan sofraya kadar olan süreçte üretilen ve genellikle düşük fiyatlara satılan birçok gıda maddesi, taşıma masrafları ve hal komisyoncularının belirlediği yüksek fiyatlar nedeniyle tüketicilere yüksek fiyatlarla sunuluyor. Bu durumda çiftçiler zarar ederken, tüketiciler de yüksek fiyatlar nedeniyle şikayet ediyorlar. Bazı komisyoncular ise bu durumdan fayda sağlıyor.

''Hayvanlar yesin''

Son olarak, Antalya'da bir çiftçinin isyanı kameralara yansıdı. Çiftçiler, para etmediği gerekçesiyle bir kamyon dolusu patlıcanı çöpe atarken, komisyoncuların halde patlıcana 2-3 TL fiyat teklif ettiğini öne sürdü. Görüntülerde çiftçinin, "Para mı ediyor. Mal kırmızıymış. Hayvanlar yesin insanlar yemesin." şeklindeki sözleri dikkat çekti.

İlk Evim Arsa projesi hak sahiplerinden TOKİ'ye şikayet yağmuru: “800 bin mağdur var!“ İlk Evim Arsa projesi hak sahiplerinden TOKİ'ye şikayet yağmuru: “800 bin mağdur var!“

''Malı 3 TL'ye istiyorlar''

Sesini duyurmak isteyen çiftçi, Antalya'nın yerel bir sosyal medya hesabına gönderdiği görüntülere,  "Çiftçi zor durumda ağlıyor mal satılmıyor. Paylaşırsanız sevinirim. Beğenmiyorlar almamak için sırf 2 TL'ye 3 TL'ye düşsün diye pazarda çöp patlıcan 20 TL'ye. Ama şu malı halde alan yok 3 TL'ye istiyorlar. Şu anda bizde çöpe döküyoruz hayvanlar yesin diye. Paylaşırsanız üst düzeyde yöneticiler görüp bu işe el atmaları lazım. Bir destek olun sesimizi duyurun." notunu ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi