Migros'tan büyük indirim fırsatı: 18 Nisan- 1 Mayıs tarihlerinde o ürünlerde fırsat var Migros'tan büyük indirim fırsatı: 18 Nisan- 1 Mayıs tarihlerinde o ürünlerde fırsat var

2024'ün başında Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli ihtiyatlı iyimser bir bakış açısı ortaya koyan ABD'li Wells Fargo, yerel seçimlerin ardından da bu görüşünü yineledi. Banka, ABD doların Türk Lirası karşısında bu yıl zirveye ulaştığını ve 2025'te 30 TL'nin altına ineceğini öngördü.

Seçimlerin ardından düşüş eğilimi bekleniyor
Well Fargo, 2024'ün başında Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli ihtiyatlı iyimser bir bakış açısı benimsemişti. Yerel seçimlerin geride kalması ve politik ve ekonomik ortodoksiye bağlılığın devam etmesiyle birlikte, Türk Lirası'na ilişkin uzun vadeli yapıcı görüşünü "artan bir inançla" yineledi. TCMB'nin sıkılaştırma döngüsüne başlamasından bu yana piyasa katılımcıları Türk varlıklarına olumlu tepki verdiğinin belirtildiği açıklamada, yerel seçimler öncesinde mevcut olan siyasi belirsizliği azaltarak dolar primini düşürdüğü vurgulandı. Döviz kurlarının birbirine yakınsaması ve dolar priminin azalmasının, liranın gelecekteki değerine ilişkin iyimserliği yansıttığının belirtildiği açıklamada Lira için, yerel siyasi dinamiklerin iyileşmesi, güvenilir para otoritesinin bağımsızlığı ve Türkiye'nin demokratik sistemine müdahale edilmemesi zaman içinde daha güçlü bir para birimi ile sonuçlanacağı vurgusu yapıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ