Halka arz edilen Tatlıpınar Enerji hisseleri, ilk işlem gününde yükselmesine rağmen kısa sürede düşmeye başladı ve şu an arz fiyatının altında işlem görüyor. Yatırımcılar, bu durumdan dolayı büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşıyor.

Ünlü müteahhit Ali Ağaoğlu'nun Tatlıpınar Enerji şirketi, Borsa 100 endeksinin son bir yılda %141 artmasına rağmen yatırımcılarına reel olarak zarar ettirdi.

Borsa'da son bir yılda büyük bir yükseliş yaşayan Tatlıpınar Enerji hisseleri, bu hafta %6 değer kaybetti ve 2024 yılının ilk 5 ayında ise %2.27 oranında düşüş yaşadı. Bu durum, yatırımcıları büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Borsa 100 endeksinin son bir yılda %141 artması, Tatlıpınar Enerji'nin bu kadar değer kaybederken nasıl zarar ettirdiğine dair akıllarda soru işareti bırakıyor

10-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında 22.500 TL’den halka arzı yapılan ve 85 liraya kadar yükselen Tatlıpınar Enerji hisse senedi son bir yılda yatırımcısına reel olarak zarar ettirdi.

Borsa günü düşüşle tamamladı | Spor sektörü yükseldi, madencilik düştü Borsa günü düşüşle tamamladı | Spor sektörü yükseldi, madencilik düştü

Bazı uzmanlar, Tatlıpınar Enerji'nin halka arzının başarısız olmasının birkaç sebebi olabileceğini düşünüyor.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ