Vergi rekortmeni Gürkaynak'tan çağrı: Servet vergisi alınsın! Vergi rekortmeni Gürkaynak'tan çağrı: Servet vergisi alınsın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sakarya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Bingöl, Muş ve Bitlis ile Konya'nın kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

AFAD'dan İzmir'e uyarı...

Meteorolojinin İzmir'de çok kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak beklentisinin ardından AFAD'dan uyarı geldi. Uyarıda sel, su baskını ve yıldırım tehlikesine dikkat çekilerek özellikle ulaşımda dikkatli olunması istendi. Akşam saatlerinde özellikle Tire, Bayındır, Selçuk, Torbalı, Kemalpaşa, Menderes, Seferihisar ve İzmir'in tüm merkez ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü yağmur geçişleri bekleniyor. Ani su baskını, yıldırım düşmesi ve ufak çaplı dolu yağışı riski var. Yağmur akşama doğru İzmir'in batı ilçelerine de genişleyebilir. Foça, Aliağa, Bergama, Dikili ve Kınık'ta ise risk yok. Yağmur bu gece yarısına doğru kesilecek.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı