Gazeteci Abdulkadir Selvi, Özgür Özel'in 'Arapça tabela' sözlerine köşe yazısında yer verdi. Abdulkadir Selvi, Özgür Özel'i desteklerken, 'Özgür Özel bu çıkışlarıyla CHP’nin çürümesinin ve din düşmanı yaftasını yemesinin önüne geçmeye çalışıyor. Doğru olanı yapıyor' ifadelerini kullandı. 

Gazeteci Abdulkadir Selvi köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

'Arapça tabela konusu ise CHP’nin yumuşak karnını oluşturuyor'

'Arapça tabela konusu ise CHP’nin yumuşak karnını oluşturuyor. O nedenle Özgür Özel’in tavrına ilişkin olarak ayrı bir paragraf açacağım. Çünkü işin bir ideolojik tarafı var, bir de CHP’yle ilgili kötü çağrışımlara neden oluyor.

'Dindar kesimde bu rahatsızlığa neden oluyor'

Biliyorsunuz CHP’li bazı belediye başkanları Arapça tabelaları kaldırıyorlar. ‘Neden İngilizce ya da Rusça yazılan tabelalar kaldırılmıyor da özellikle Arapça tabelalar kaldırılıyor’ diye bir soru soruluyor. Dindar kesimde bu rahatsızlığa neden oluyor. Eski CHP çağrışımları yapılıyor. İş, ezanın Arapça aslından Türkçe’ye çevrilmesinden tutun, Kuran’ı Kerim’in öğretilmesinin yasak olduğu dönemlere kadar gidiyor.  
CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu konuda bir çıkış yaptı. Nevşin Mengü’ye yaptığı açıklamada “Arapça din dili. Onu yırtan belediye başkanı görüntüsü incitici. Arapça, Kuran’ı Kerim’in yazılmış olduğu dil olduğu için bilinç altına çok yanlış bir mesaj olarak gidiyor. O nedenle arkadaşlarımızı uyardık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray'a tebrik paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray'a tebrik paylaşımı!

'Doğru olanı yapıyor'

'Doğru olanı yapıyor'

Özgür Özel çok doğru bir müdahalede bulundu. Bizim halkımız yerde Arapça yazan bir kâğıt parçası bulsa alır yüksek bir yere koyar. Çünkü onun Kuran’ı Kerim’in bir parçası olduğunu düşünür.

Ayrıca CHP zaten yıllardır “din düşmanlığı” yaftasından dolayı çok çekti. Bir de Arapça tabelaları kaldırırsanız eski çağrışımları hatırlatmış olursunuz. Son söz olarak şunun altını çizmek isterim. Özgür Özel bu çıkışlarıyla CHP’nin çürümesinin ve din düşmanı yaftasını yemesinin önüne geçmeye çalışıyor. Doğru olanı yapıyor.'

Kaynak: HABER MERKEZİ