Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta dün saat 13.00 sıralarında 16 katlı bir binanın -1 katında bulunan 'Masquerade' adlı gece kulübünde yangın çıktı. Tadilat çalışmaları sırasında sahnenin yanında meydana gelen bir patlama sonrasında gece kulübü alevlerle kaplandı. Bu esnada kulüp ve binada bulunanlar içeride mahsur kaldı. Olayın bildirilmesi üzerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. Yangında 29 kişi hayatını kaybetti.

İki savcı incelemelerde bulundu

Sabah saatlerinde polis ekipleri yangın bölgesinde güvenlik önlemleri aldı. İki Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekipleri, yangının başladığı gece kulübünde yaklaşık 1 saat boyunca incelemelerde bulundu.

AK Parti'den CHP'ye geçmişti! Altın kaplamalı makam odası... AK Parti'den CHP'ye geçmişti! Altın kaplamalı makam odası...

İstanbul Beşiktaş Gayrettepe'de meydana gelen yangında hayatını kaybedenler arasında Erzincanlı Binali Çayır da bulunuyordu.

Gayrettepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta dün öğlen saatlerinde çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybetmişti. Yangında yaşamını yitirenler arasında Mehmet Çayır'ın oğlu olan Erzincan Çağlayan Beldesi Mertekli köyü sakinlerinden Binali Çayır da bulunuyordu. Çayır'ın cenazesi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi morgundan alınarak Pendik'teki ailesine teslim edildi.

Kız arkadaşını arayarak 'Dumandan boğuluyorum' demiş

Yangında hayatını kaybeden Erzincanlı Binali Çayır için bugün Pendik Esenyalı Seyit Seyfi Cemevi'nde öğlen namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Ardından Çayır'ın cenazesi, Erzincan Mertekli Köyü'ne defnedilmek üzere uğurlandı. Çayır, perşembe günü Erzincan'ın Mertekli köyünde toprağa verilecek.

660D5930E236Eb15B23Df078

Yangın sırasında Binali Çayır'ın kız arkadaşını arayarak "dumandan boğuluyorum" dediği ortaya çıktı.

Kaynak: HABER MERKEZİ