Bekçi Alımları Ne Zaman Başlayacak?
2024 yılı için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kaç bekçinin alınacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, geçen yılki alımlara göre, ön başvuruların Şubat ayı civarında, sınavların ise Mart ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Bekçi Alımları İçin Şartlar Neler?

Bekçi Alımları İçin Şartlar Neler?

2024 bekçi alımları için adayların uymaları gereken genel şartlar şunlardır:
-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
-En az lise veya eşdeğer okul mezunu olmak
-En az 167 cm boyunda olmak
-Beden kitle indeksinin (BKİ) 18 ile 27 arasında olması
-Başvuru yapılan ilde en az 1 yıl ikamet etmek
-Askerlik görevini tamamlamış veya tecil ettirmiş olmak
-18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak
-Ağır hapis cezası veya 6 aydan fazla hapis cezası almamış olmak
-Kamu haklarından yoksun olmamak
-Memuriyete engel sağlık sorunu olmamak
-Silah taşıma veya silahlı görev yapma engelinin olmaması

Bu şartların yanı sıra, bazı özel şartlar da olabilir. Örneğin, bazı illerde ehliyet sahibi olma veya şehit veya gazi çocuğu olma gibi ek koşullar da istenebilir.

İşte YouTube Music'e beklenen özellik! Mırıldanarak şarkı bulma çağı geldi! İşte YouTube Music'e beklenen özellik! Mırıldanarak şarkı bulma çağı geldi!

Bekçi Alımları Nasıl Yapılacak?
Bekçi alımı başvuruları, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak. Başvuruların hangi tarihler arasında kabul edileceği resmi bir duyuru ile duyurulacaktır. Adaylar, başvuru sırasında gerekli belgeleri de sisteme yükleyeceklerdir. Belgelerde eksiklik veya hata olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır. Bekçi alım süreci, ön başvuru, yazılı sınav, fiziki mülakat ve sağlık kontrolü aşamalarını içermektedir. Tüm aşamaları başarıyla geçen adaylar, bekçi olarak atanmaya hak kazanacaklardır.

Bekçi Alımlarıyla İlgili Güncel Bilgiler Nasıl Takip Edilir?
En güncel bekçi alımı bilgilerine ulaşmak için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Ayrıca, haber siteleri ve bekçi alımı forumları da güncel bilgilere erişebileceğiniz kaynaklar arasında yer almaktadır.

Bu yazı, 2023 bekçi alımı şartlarına dayanarak hazırlanmıştır. 2024 bekçi alımı şartlarında değişiklikler olabileceğini unutmamanız önemlidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ