BAL'da hareket başlıyor
BAL'da hareket başlıyor

12 Ocak 2021 Salı   13:51

Bölgesel Amatör Lig'de binlerce futbol paydaşının merakla beklediği başlangıç tarihi ve lig mücadelesinin esasları yavaş yavaş belli olmaya başladı. 
Kesin durum gelecek hafta yapılacak nihai toplantıdan sonra belli olacak. 
İki ay önce toplanan Amatör Kurul, normalde kasım ayında başlaması gereken liglerin (şartlara göre) ibaresini de ekleyerek ocak ayında başlatılmasını planlamıştı. 
Liglere katılım için son başvuru tarihi de 31 Aralık olarak ilan edilmişti. Bu yıl 11. sezonuna başlamayı özlemle bekleyen BAL'a 128'i geçen sezondan 140'ı da bu yıl yeni yükselen takımlar olmak üzere 268 takımın katılım hakkı bulunuyordu.


Takımların katılım belgeleriyle birlikte 22 bin lira teminat yatırmaları istenirken, 15-20 takım dışında tümünün teminatlarını yatırıp lige katıldığı görüldü.
Takımlar hazırlıklarını yaptı. Ne var ki hala ses seda çıkmadı. 

FARKLI FORMULLER VAR

Amatör Kurul'un liglerin başlatılması için 6 farklı model üzerinde durduğu öğrenildi. En çok öne çıkan formül ise 7 yada 8 grup halinde düzenlenecek ligin finallere gidecek bir turnuva şeklinde yapılması yapılması. 
Kurul hazırlıklarını yaptıktan sonra bu ay içersinde kitapçığı basarak transferi başlatacak. Şubat ayını sonunda da gelişen koşullara göre lig start alacak.

TRANSFERDE SAKLI HAK

Kurul ayrıca TFF'nin da onayladığı bir karar alarak liglerin iptal olması ya da oynatılamaması durumunda 2020-21 sezonu için çıkan lisanların geçerliliğini sürdürecek. Oyuncuların başka yere gitmeleri önlenerek kulüpler korunacak. 

SÜPER AMATÖR DE BAŞLAYACAK

Amatör Kurul'un Bölgesel Amatör Lig ile bağlantılı Süper Amatör ligleri de eş zamanlı olarak başlatacağı ve Süper amatör için de çeşitli formüllerin incelendiği hazırlıkların sürdüğü öğrenildi.   

 Sayfa Adresi: http://www.sonmuhur.com/haber/BAL-da-hareket-basliyor/65798