Babacan İzmir'den seslendi: ''Gözün arkada kalmasın, biz varız''

Partisinin Karabağlar 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan DEVA Lideri Babacan, “Erdoğan’ın iyi kötü bu ülkeye hizmetleri oldu ama artık emeklilik vakti geldi. Gözünüz arkada kalmasın biz varız!” dedi. Babacan konuşmasında DEVA Partisi'nin enflasyonu 2 yılda tek haneye indireceğini de kaydetti

POLİTİKA 11.06.2022, 15:18 11.06.2022, 15:23 Bünyamin Dobrucali
Babacan İzmir'den seslendi: ''Gözün arkada kalmasın, biz varız''

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Karabağlar 1. Olağan İlçe Kongresi’ne katılmak üzere İzmir’e geldi. Geniş bir katılımla Karabağlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye, DEVA Lideri Babacan yanı sıra; Genel Başkan Yardımcıları Selma Aliye Kavaf, Doğa Şanlıoğlu, Mehmet Emin Ekmen ve Elif Esen, DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, partililer ve yurttaşlar katıldı. Tek aday olarak kongreye giren mevcut başkan Abdullah Kaya, yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongrede partililerine seslenen Babacan, iktidarı hedef aldı ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

SÖZ VERMİŞLER, CAYMIŞLAR... 

Sloganlar ve alkışlar eşliğinde partililer tarafından coşkuyla karşılanan DEVA Lideri Babacan, “İlçedeki daha büyük salonlar merkezi hükümetin idaresinde. Arkadaşlarıma sordum... Söz vermişler, caymışlar... Bugün küçük bir salonda kongremizi gerçekleştiriyoruz. İlçe başkanlarımızı da sahneye alalım ki ayaktaki arkadaşlarımız oturabilsin” dedi. 

ÜLKEM ADINA UTANÇ DUYUYORUM! 

“Ülkem adına utanç duyuyorum” diyerek sözlerine devam eden Babacan, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanı çıkıp açlığı, yoksulluğu inkar ediyor. Vatandaşları ile her gün alay ediyor, doğruları söylemiyor. Üstelik kabinedeki bu işlere bakan ne diyor? Dar gelirliler biraz zorluk çekiyor ama zenginlerin hali iyi diyor. Daha da yoksullaştırdıklarını itiraf ediyorlar. Ama ne utanıyorlar ne de yüzleri kızarıyor. Çünkü gerçekleri inkar etmeye alıştılar. Küçük bir grup için çalıştıklarını itiraf ediyorlar. Çok acı bir durumla karşı karşıyayız. Bu kadar pervasızlık olmaz, zulüm var şu an ülkede. Her şehirde vatandaşlar yolumu kesiyor. Bolu’da boş cüzdan gösteren gencin, dükkanını kapatmak zorunda kalan bir esnafın feryadını dinledim. İstanbul’da emekli aylığı ile geçinemeyen vatandaşlarımızın çığlıklarını dinledim. Tablo aynı nereye giderseniz gidin... Beştepe harikalar diyarında biri çıkıp yoksulluk yok diyor. Çünkü görüp gezmiyor. İzmir’e gelmiş, çarşı pazarda gezdiğini gören var mı? Halkla muhatap olmak istemiyor. Beştepe Türkiye’ye işkence hayatı yaşatıyor. Gece yarısı abuk sabuk kararlar yayınlıyorlar. Erdoğan ülkeyi gece yarısı kararnameler ile yönetmeye alıştı ekonomik kurumlar da artık gece yarısı yayınladıkları kararlarla ülkeyi yönetiyorlar. Yaptıkları da hiçbir işe yaramıyor. Bilim dışına çıkarsan çözemezsin. Bunlar gündüz ne yapıyor merak ediyorum. Gündüz saatlerinin kıtlığı var da ondan mı gece yarısı yayınlıyorsunuz? Bunlar çoktan bitti ama uzatmaları oynuyorlar. İstediklerini yapsınlar hepsi beyhude olacak. Karanlıktan yönetmeye devam ettikçe beyhude artık. Onların gece yarısı bozduğu ekonomiyi gündüz düzelteceğiz. Biz ülkeyi şeffaf bir şekilde yöneteceğiz. Gece yarısı çıktıkları İstanbul Sözleşmesi’ne biz gündüz saatlerinde yeniden döneceğiz. Gece yarısı işten attıkları KHK’lılardan beraat edenleri, soruşturma veya kovuşturma geçirmeyenleri, gündüz gözüyle görevlerine iade edeceğiz. Karanlığa sürükledikleri adaleti gün yüzüne çıkaracağız.” 

ARTIK EMEKLİLİK VAKTİ GELDİ 

Seçim gündemine ilişkin konuşan Babacan, “Erdoğan’ın iyi kötü bu ülkeye hizmetleri oldu ama artık emeklilik vakti geldi. Bu seçimi en güzel yılları kaygıyla geçen vatandaşlarımız kazanacak. Evladına harçlık veremediği için gizli gizli ağlayan babalar kazanacak bu seçimi. Bugün açlıkla sınanan emekli, geçinemeyen işçi kazanacak bu seçimi. Konserleri yasaklanan sanatçılar kazanacak bu seçimi. Kısacası bugünkü iktidarın görmezden geldiği milyonlar kazanacak bu seçimi. Siz görmezden gelinenlerin zaferini iyi bilirsiniz. Şimdi de görmezden gelinenler kazanacak ve sizin emeklilik günleriniz başlayacak. Kazanan siz de dahil tüm Türkiye olacak. Gözünüz arkada kalmasın biz varız. Sizden daha iyi yönetecek bir kadro koşarak geliyor. Memleket nefes alacak, haksızlık ve adaletsizlik son bulacak. Türkiye özgür ve zengin bir ülke olacak” ifadelerini kullandı. 

ENFLASYONU 2 YILDA TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ 

Ekonomideki kötü gidişata da değinen Babacan, “5 yıldır her ay enflasyon düşecek deyip duruyor. Enflasyon her gün daha da artıyor. 5 yıldır millete ‘sabır’ diyor. Millet her gün daha da fakirleşiyor. Enflasyon; halkın cebinden parasını almaktır. Enflasyon; çalışıp çalışıp karnını doyuramamaktır. Enflasyon; bir otomobil almanın hayal haline gelmesidir. Enflasyon; ev alamamak, kira ödeyememektir. Barınamamaktır. Ama bizim taahhütlerimiz belli. Planlarımız belli. Her alanda, ama her alanda ülkemize atılım yaptıracağız. Türkiye’nin en yetkin kadrosu bizde. Sağlıktan, hukuka; eğitimden dış politikaya Türkiye’nin en güçlü kadrolarıyla çalışıyoruz. O yüzden taahhütlerimiz net: Ülkemizi 6 ayda bu kriz ortamından çıkaracağız. Enflasyonu en geç 2 yılda tek haneye indireceğiz. Lamı cimi yok, ötesi yok: ikinci seneyi bitirmeden tek haneye inecek. Daha evvel yaptık, yine yapacağız. Çok daha güzelini, en güzelini yapacağız. Tüm Türkiye’ye yayılmış DEVA kadrolarıyla yapacağız. Sapa sağlam ekonomiyi teslim et bunlar batırır” dedi. 

KYK'LILARA DA ÇÖZÜM OLACAĞIZ! 

Konuşmasının devamında gençlere seslenen Babacan, şunları söyledi: “Gençlere yokluk dayatan politikaları derhal terk edeceğiz. Devlet; KYK borçları altında nefes alamayan gençlerin yakasından düşecek. ‘KYKlılar’a da çözüm olacağız. Biz, gençlerin ülkeyi terk etmek istemelerini bir beka meselesi olarak görüyoruz. Daha önce de söylemiştim, tekrar ediyorum arkadaşlar. Yeni havalimanları yapmak elbette önemlidir. Ama o havalimanlarının dış hatlar terminali, yurtdışına yerleşmeye giden gençlerle doluysa, neye yarar neye? Gençlerin umudunu Türkiye’den koparırsanız, neye yarar? Hiçbir şeye yaramaz. Bu ülkeye yaramaz. İşte o yüzden bizim hedefimiz net: DEVA iktidarında en çok gençler kazanacak. Gençlerle beraber ülkemizi özgür ve zengin bir ülke yapacağız. Ha bu arada, dikkat ederseniz Türkiye’yi terk etmek isteyen gençlerin hayalinde hep Avrupa ülkeleri var. Haklılar. Kimse de gözünü Türkiye’nin doğusundaki ülkelere dikmiyor. Niye? Çünkü gençler demokrasi ve özgürlük istiyor.” 

TRİBÜNLERE OYNUYOR 

Türkiye’nin adaların silahlandırıldığına dair Yunanistan’ı suçlamasının ardından yaşanan gerilime değinen Babacan, “Ege’de silahlanma ne demek arkadaşlar? Uluslararası hukuku ihlal etmek demek. Paris Anlaşması’nda yazıyor işte. Ama başka nerede yazıyor? Lozan’da yazıyor, Lozan’da! Lozan Barış Anlaşması, bu ülkenin kuruluş noktasıdır. Bu ülkenin başlangıç çizgisidir. Lozan’ı deldirmemek Türkiye Cumhuriyeti’nin bir numaralı görevidir. Hakkımızı hukukumuzu kimseye çiğnetmeyiz. Lozan’dan ve uluslararası hukukun diğer belgelerinden kaynaklanan tüm haklarımızı sonuna kadar savunuruz. Arkadaşlar, peki Erdoğan ne yapıyor? Tribünlere oynuyor. Gelmiş, Yunanistan’ı bize şikayet ediyor. Kendisi için her şey, iç politikada tüketmek üzerine kurgulanıyor. Zaten Erdoğan’ın kitabında dış politika diye bir şey yazmıyor. Ya sen Yunanistan’ı bize niye şikayet ediyorsun? Türkiye’nin diplomatları, büyükelçileri ne güne duruyor? Türkiye’nin uluslararası alandaki etkisi, gücü ne güne duruyor? Sen gidip diplomasiyi çalıştırsana. Ha ne yapıyor? Yunanistan’ın diplomasi atağına kalktığı bir dönemde, hemen sopa göstermeye kalkıyor. Güç kullanma tehdidinde bulunuyor. Bunu da, propaganda kuruluşlarıyla beraber, iç kamuoyuna “bak ben nasıl efeleniyorum” diye sunuyor. Çok tehlikeli bir yol deniyor. Ülkemizin caydırıcı gücünü test ettiriyor. Sayın Erdoğan; güçten bahsediyorsan, ülkemizi, savunma sanayimize darbe vuran yaptırımlardan kurtar. Güçten bahsediyorsan, önce git de proje ortağı olduğumuz, parasını ödediğimiz F-35 savaş uçaklarımızı al. Gücümüzü arttırmak istiyorsan, önce Türkiye’yi yalnızlaştırmaktan vazgeç. Biz olsak ne yapardık, biliyor musunuz? Türkiye’yi böyle yalnızlaştırmazdık. Yunanistan’la ikili ilişkilerimizde, diğer güçlerin müdahalesine yol açabilecek hiçbir davranışa girmezdik. Yunanistan ve Türkiye; aralarındaki sorunları çözebilecek birikime sahip iki dost ülkedir. Ülkemizin de Yunanistan’la sorunlarını konuşacağı mekanizmalar vardır. Arkadaşlar, bizim dileğimiz, komşumuzla sorunlarımızı barışçıl bir şekilde çözmektir. Biz, dünyada Türkiye’ye dostlar kazandıracak kadrolarız. Dostlarımızı artırıp, düşmanlarımızı azaltacağız. Kimse de bir gram hakkımıza göz dikemeyecek. Dış politikada, sonuç odaklı bir perspektifle, bölgesel barışın ve istikrarın temsilcisi olacağız. Dış politikada şahsi gündemlerle değil, ciddiyetle hareket edeceğiz” diye konuştu. 

BARAJLARI YIKMAYA HAZIR MISINIZ? 

Babacan, “Sizlerden bir söz almak istiyorum. Hazır mısın İzmir? Hazır mısın Karabağlar? Tam demokratik bir Türkiye için hazır mısınız? Özgür ve zengin yarınlar için hazır mısınız? DEVA Partisi’ni İzmir’in her ilçesinde, Karabağların her mahallesinde büyütmeye hazır mısınız? Barajları yıkmaya hazır mısınız? Hep beraber başaracağız” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

GENEL BAŞKANIMIZIN ARKASINDA İP GİBİ SIRALANACAĞIZ 

Kongrede konuşan DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, “Güzel İzmir’in en fazla seçmen sayısına sahip güzide ilçemiz Karabağlar’ın ilk kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. 9 Mart 2020 gününü hatırlayın, partimizin kuruluşunun ilan edildiği gün ve sonrasında teşkilatlanma için nasıl çaba sarf ettiğimizi hatırlayın. Teşkilatımızın emektar her mensubu ile yapılamaz denilenleri yaptık ve bugün 20.kongremiz ile sizlerin karşısındayız. Ekonomik darboğaz ve pandeminin arasında Türkiye’nin en hızlı teşkilatlanan partisini Türk siyasi hayatına kazandırdık. Ülkemiz bizlere ihtiyaç duyarken omuzlarımızda vatandaşlarımızın ve devletimizin sorumluluğunu hissediyoruz. Akılcı ve çözüm odaklı adımlarımızla yalnızca gerçekleri konuşuyoruz. Ülkemizin hiç olmadığı kadar gerçeklere ihtiyacı var. Ekonomide sahte ve gizli adımların bedelini 84 milyon yurttaş hep birlikte ödüyoruz. Fiyasko cumhurbaşkanlığı sistemi ile ülkemiz tüm ekonomik kazanımlarını kaybederken, yazarkasa atılan dönemlerden daha kötü şartlarda yaşam mücadelesi veriyoruz. Artık bu ülke insanı memleketinde ev alamıyor, sokaklarında huzurla gezemiyor. 6’lı masada mutabakat sağlanamaması halinde genel başkanımızın arkasında bir ip gibi sıralanacağımızı herkese hatırlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1)
Varan evladı 3 hafta önce
ERDOĞAN emekli olsa BABACAN sen ne yapacaksın,dış işleri bakanlığı yaptında ne yaptın sen ancak altına yaparsın o 6 lı masa ile birlikte Türkiye'yi 12 saatte bölüp pkk/fetö ibnelerine satar Yunanistan'a Ermenistan'a peşkeş çekersiniz git lan sen kapalı çarşıda deden baban gibi ancak esnaflık yapıp turist kazıklarsın
36
açık
banner40
Günün Anketi Tümü
Bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü