Konak Hareketi projelerle sahada...

Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı, Son Mühür TV ekranlarında yayınlanan 'Haber Aktüel' programına konuk oldu. Kalkanlı, programda Konak Hareketi'nin sahada projelerle var olacağını müjdeledi ve projeler hakkında detay verdi.

İZMİR 12.04.2021, 10:39 20.05.2021, 17:37
Konak Hareketi projelerle sahada...

Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı, "Sokaklarda kapısının önünden tiyatro geçmemiş çocuklarımızı kendi mahallelerinde tiyatro oyunları ile buluşturacağız. Kadınları ve çocukları önemsiyorum. Kadına şiddetle ilgili projelerimiz olacak. Çocukların uzaktan eğitimle ilgili eksiklerini kapatacağız. Bu hareket 3-4 ayda kendini gösterecek ve vücut bulacak, adı konulacak. Bunların finansmanını herşeyini hazırladık. Yardımlarımız Konak Hareketi tarafından gerçekleştirilecektir. Bu yardımlar Coşkun Kalkanlı tarafından yapılmayacaktır. Bu hareket insanların yaralarını bir nebzede olsa iyileştirecektir, saracaktır. Şimdi Ramazan'ı ikiye böldük. İlk 15 gün ve son 15 gün. Gönüldaşlarımız 111 mahalle ile irtibata geçecek ve ilk etapta her mahalleden maddi durumu güçsüz olan 10'nar aileye gıda yardımları yapılacak" diyerek projeler hakkında bilgi verdi.


KONAK'TA HERKES SLOGANIMIZI ÖĞRENECEK Semra İğtaç'ın sorularını yanıtlayan Kalkanlı, siyasete bakış açısını şu sözlerle aktardı:


"Son 12 senedir Konak siyasetinde varım. Devlet memuru olduğum için yasaların bize izin verdiği müddetçe bir gönüldaş olarak Konak ilçeye ve belediyemize hizmet ettik. Yerel yönetimlerde sokak sokak zaten Konak'ı biliyorduk ve adımladık. İnsanlara dokunduk. Şimdi Konak'ta bir seçim olmadan, bir pazarlık olmadan ve bir kavga olmadan yola çıkalım istedik. 'Herşey Değişim için' dedik. Sloganımız da bu. 1982 İspanya'nın sloganı. Sosyalist Lider Felipe Gonzales'in bir sözü. Biz bu sloganı Konak'ta her sokakta ama fikir olarak ama eylem olarak ama sosyal yardımlar için, yapacağımız hareketlerle bunu zaten örtüştüreceğiz. Ve Konak'ta herkese bu sloganı öğreteceğiz."


"BİZ EFE RUHLUYUZ"


'Konak deyince aklınıza ne geliyor?' sorusuna "Konak aslında var ama yok bir kent.Bu metropolün içerisinde ötelenmiş bir kent. Biz bu hareketimizle bu ötelenmişi ortadan kaldıracağız. O aradaki tamponu aradan kaldıracağız. Biz arka mahalleler ile Güzelyalı ile Alsancak arasındaki tamponu kaldıracağız" diyen Kalkanlı, konuşmasının devamında, "Biz eksiklikleri tespit ettik. Biz var olacağız. Var edeceğiz ve buradaki entegrasyonu sağlayacağız. Biz öyle görüyoruz. Başkaları başka türlü görebilir. Kimileri bizden izin aldınız mı diyebilir? Biz kimseden icazet almayız. Biz efe ruhluyuz, öyle yetişmedik. İcazet alacak kadar, hiçbir zaman kimsenin altında ezilmedik. Efe sadece ve sadece sevdiğinin önünde diz çökermiş. Biz bağımsızız, çıktık yola ve belediyemize de katkımız olacak, Konak ilçe teşkilatımıza da katkımız olacak. Alt komisyon gibi çalışacağız. Ama bu metropol içerisindeki bu ötelenmiş kentin yüzünü ağartacağız. Yenileneceğiz. Yineleyeceğiz. Anlatacağız" ifadelerini kullandı.


"SEÇİM ZAMANI KİMSE ORTAYA ÇIKMASIN"


Konak Hareketi'nin çalışmaları ile ilgili de konuşan Coşkun Kalkanlı, "Birçok büyüğümüzün yanında 2014 yerel seçimlerini, 2009 yerel seçimlerini gördük. 2015 ön seçimlerini de gördük. Sema Pekdaş'ın ekibindeydik. Partimiz Sema Pekdaş adayımız olacak diye işaret ettiğinde aslanlar gibi yanında durduk. Saha çalışmalarını yönettik. Ve son bir sene içerisinde tüm bu tecrübelerden ayıkladık. Nerede hata yapıyoruz dedik.Bunların tespitini yaptık.Çok büyük bir güçle, tamam Konak Hareketi gözükebilir. Önünde Coşkun Kalkanlı da gözükebilir. Ama arkada öyle bir güç var ki.. Kimi parmağını koyuyor, kimi kolunu koymuş, kimi gövdesini koymuş, kocaman bir aileyiz biz. Ve bunun zamanlaması çok önemli. Biz seçim zamanı kimsenin ortaya çıkmasını istemiyoruz. Çünkü birbirimizi kırıyoruz, döküyoruz. Biz şimdi ortada seçim yok iken tam zamanı dedik, çıktık ortaya. Seçim yokken çıktık.Partimiz için şimdiden başladık çalışmaya. Aynı zamanda siyaseti de düşünüyoruz. O taraftanda bakıyoruz. Yüzümüzü çevirmedik sadece Konak'a. Sanki yarın bir erken seçim olacakmış gibi bir rüzgar yakalacağız biz şimdi Konak'ta. Belkide kente dağılacak. Belki de İzmir ile buluşturacağız Konak Hareketi'ni..." dedi.


OMUZ OMUZA YÜRÜYELİM


CHP'li Kalkanlı, sözlerini "Biz Konak'ı karış karış gezeceğiz. İnsanlara dokunacağız, iyileştireceğiz. Bir yaranın iyileşebilmesi için öncelikle hücrelerin kendini yenilemesi ve çoğalması lazım. Biz bu yenilenmeyi sağlayacağız. Bizim kaygımız tasamız bu. Tabana yayılalım. Tabanı biz sadece seçim günü hatırlarsak yanlış" diyerek sürdürdü. Kalkanlı, yakın zamanda gönül verdiği partisine üye olacağını "Yakın zamanda partisinin rozetini de takacağını dile getiren Kalkanlı, "Partiye yeni gönüldaşlar kazandırarak, kalabalık bir şekilde Çağrı Başkanımızın yanına gideceğiz. Biz Konak Hareketi olarak ilçe başkanlığımızın yanındayız. Gece, gündüz taşın altına elimizi koyacağız. Omuz omuza yürüyelim seninle diyeceğiz" sözleriyle açıkladı.


'KONAK HAREKETİ' PROJELERLE SAHADA


Kalkanlı, Konak Hareketi'nin projelerinden de bahsetti. Kalkanlı, "Sokaklarda kapısının önünden tiyatro geçmemiş çocuklarımızı kendi mahallelerinde tiyatro oyunları ile buluşturacağız. Kadına şiddetle ilgili projelerimiz olacak. Çocukların uzaktan eğitimle ilgili eksiklerini kapatacağız. Bu hareket 3-4 ayda kentini gösterecek ve vücut bulacak, adı konulacak. Yardımlarımız Konak Hareketi tarafından gerçekleştirilecektir. Bu yardımlar Coşkun Kalkanlı tarafından yapılmayacaktır. Bu hareket insanların yaralarını bir nebzede olsa iyileştirecektir, saracaktır. Şimdi Ramazan'ı ikiye böldük. İlk 15 gün ve son 15 gün. Gönüldaşlarımız 111 mahalle ile irtibata geçecek ve ilk etapta her mahalleden durumu güçsüz olan 10'nar aileye gıda yardımları yapılacak. Her ailede bir çocuk sevinsin istiyoruz. O yardım kolilerinde bir oyuncak olacak. O aile bir haftalığına da olsa o erzak kolisi ile düşünmesin bir şeyleri istiyoruz. Vatandaşa gidip, Konak Hareketi senin bakkal borcunu ödedi demek istiyoruz. Yüzündeki mutluluğu görmek istiyoruz biz. Görmek istiyoruz ya. Yine şehit ailelerine Hakan Tartan döneminde şehit ailelerine yardım ediliyordu. Sema Pekdaş döneminde bu yardımlar kesildi. Neden kesildi? Bunları sordurmak istiyoruz. Bizim söylediklerimizi yanlış anlıyorlar. Bizler diyoruz ki bu makamları çalıştırmak istiyoruz. Biz çalışacağız sizde çalışmak zorunda bırakacağız. Diyorlar ki sert konuşuyorsun evet ayıyı inine kadar takip edeceğim ben. Bununda hesabını soracağım. Kötü birşey yapmıyoruz ki. 'Gelin yaraları birlikte saralım' diyoruz. Bizim bunu yapmaya gücümüz var. Biz kimseden para pul istemiyoruz. Biz ilk çıktığımızda sosyal medyadan çok mesaj geldi. Bizde bu hareketin içinde olmak istiyoruz. Tanımıyorum. Ne yapılması gerekiyorsa ben yapayım diyorlar. Hayır biz kimseden para filan beklemiyoruz. Gelin sokakta birlikte olalım ya. 'Gelin yardımları siz teslim edin' diyeceğiz. Biz her türlü fikre açığız. Biz ilk önce kendimizi eleştirmekten başladık işe. Aynaya bakmasını bildik. Yüzümüze yüzümüze söyledik. Ben gıda kolisi dağıtmaya gitmeyeceğim. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek. Biz insanları yardım edeceğiz. Muhtarlarımız ve derneklerimiz kanalıyla bu yardımları gerçekleştireceğiz. Birinci amacımız Konak Hareketi'ni büyütmek. Bu çatı büyüsün istiyoruz. Vatandaşı ön mahalle arka mahalle ayırt etmeksizin kimseyi rencide etmeyeceğiz. Sadece o yardımların tespiti yapılan insanlara ulaştırılmasını sağlayacağız. Biz Konak'ta öncelikle kocaman bir iyilik hareketi olarak yola çıkıyoruz. Ama siyasette altı
oku destekliyoruz. Bir tarafımız eleştirecek, bir tarafımız bir yerlere dokunacak belki. Konuşmaktan korkmayacağız. Yol yürümekten nasıl korkmuyorsak bundan da korkmayacağız. Eleştirilmekten nasıl korkmuyorsak eleştirmekten de korkmayacağız. Açık konuşacağız. O kurumda oturanlar işini layıkıyla yapmıyorsa terk edecek. Siyasette el pençe duranlar ekonomik bağımsızlığı olmayanlar yapmasın siyaseti. Yapmayın. Konak'ta gelin omuz omuza yürüyelim. Ben hiçbir koltuğa aday değilim. Benim amacım Konak Hareketi'ni büyütmek. Temel noktamız insanlarımıza dokunmak. Kalkın ya bu kent için birlikte bir şeyler yapalım demek istiyoruz. Zor bir şey demiyoruz. Bu konuştuklarımız yeni konuşulan şeyler değil ama biz şimdi daha yüksek sesle konuşmak istiyoruz. Daha çok bağırarak söylemek istiyoruz. Arkamızdaki kalabalık kitleden güç alıyoruz" şeklinde konuştu.


KONAK HAREKETİ'NİN ARKASINDA ALTI OK VAR


Konak Hareketi'nin sokaktaki vatandaşa hizmet edeceğinin altını çizen CHP'li Kalkanlı, "Ben Konak Hareketi'nde Alsancak diye, Göztepe diye, Millet diye, Güzelyalı diye, Gültepe diye bir ayrıma gitmek istemiyorum. Arka mahalleler, ön mahalleler demek istemiyorum. Abdül Batur başkanımız Gültepe ile ilgili çok güzel çalışmalar yaptı. Ardından imar planları da yenileniyor. Bu kentin nefes alması için güzel şeyler yapılıyor. Biz bunları alkışlıyoruz. Biz güzel yapılan şeyleri hep alkışlayacağız. Biz bir cephe değiliz. Konak Hareketi'nin arkasında altı ok var. İlk çıkışımızda belki böyle algılandık. 'Ya bir dakika parti içinde parti mi bunlar' diye algılandı. Ama aslında bardağın dolu tarafından bakmak gerekiyor. Katkı koyacağım. Güçlendireceğim. Belki de yeni projeleri birlikte yapacağız. Şimdiden hazırladığımız projeleri birlikte geliştireceğiz ama daha sonrasında belki projeleri birlikte geliştireceğiz. Sokakta olacağız ve onları da sokağa davet edeceğiz. Bizim için önemli olan şey de o. 'Sokağa inin artık' diye herkese söyleyeceğiz" dedi.


"GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIN"


Kalkanlı, gençlere önem verdiğini şu sözlerle ifade etti: "Öncelikle çıkışımız bile cesurca idi. 20 senelik devlet memurluğunu istifa ederek sonlandırdık. Emekliliği hak etmiş falan değiliz. Şuna karşıyız. 60 yaşında siyaset yapanlara karşıyız. Bırakın açın artık gençlerin önünü. Korkmayın gençlerden. Gençler bu partiyi büyütür. 20 senelik memuriyetimi sonlandırdım ve bu cesarette Konak Hareketi'ni güçlendirdi. Siyasi bir geçmişim var. Lise yıllarında Komünist Gençler Birliği üyesiydim. Aslında siyasetim CHP'nin gövdesinde değil kanatlarında yer almak. Bu düşünceler 90'ların siyasetidir.Rakı masası siyasetinde işimiz olmaz. Adı konulmamış sıkı yönetim dönemlerinden bugünlere bu partinin bayrağını asmamış, kentin duvarlarına altı oku karalamamışlar. Şimdi sizlerin susma, gençlerin konuşma zamanı. Cesur olun korkmayın. Gençleri önemseyin.”

banner55
Yorumlar (0)
22
açık
banner40
Günün Anketi Tümü
Bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Başakşehir 1 3
4. Alanyaspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Giresunspor 2 3
7. Galatasaray 2 3
8. Kayserispor 2 3
9. Fenerbahçe 1 1
10. Ümraniye 1 1
11. Gaziantep FK 1 1
12. Ankaragücü 1 1
13. Konyaspor 1 1
14. Sivasspor 2 1
15. Antalyaspor 1 0
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Samsunspor 1 3
2. Boluspor 1 3
3. Eyüpspor 1 3
4. Altınordu 1 1
5. Gençlerbirliği 1 1
6. Keçiörengücü 1 1
7. Rizespor 1 1
8. Adanaspor 0 0
9. Bandırmaspor 0 0
10. Bodrumspor 0 0
11. Erzurumspor 0 0
12. Göztepe 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Sakaryaspor 0 0
15. Tuzlaspor 0 0
16. Ö.K Yeni Malatya 0 0
17. Denizlispor 1 0
18. Manisa Futbol Kulübü 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Newcastle 2 4
5. Leeds United 2 4
6. Brighton 2 4
7. Tottenham 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Aston Villa 2 3
10. Bournemouth 2 3
11. Fulham 2 2
12. Liverpool 1 1
13. Wolverhampton Wanderers 2 1
14. Leicester City 2 1
15. Southampton 2 1
16. Everton 2 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Celta Vigo 1 1
4. Espanyol 1 1
5. Barcelona 1 1
6. Rayo Vallecano 1 1
7. Almeria 0 0
8. Athletic Bilbao 0 0
9. Atletico Madrid 0 0
10. Cadiz 0 0
11. Elche 0 0
12. Getafe 0 0
13. Girona 0 0
14. Mallorca 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Valencia 0 0
19. Sevilla 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Günün Karikatürü Tümü